קניתם דירה? אל תתמהמהו ברישום הזכויות!

עוד סאגה של עשרות שנים הסתיימה לה, תוך ששני בני זוג ממודיעין למדו על בשרם כיצד הסיסמא: ״מודיעין עיר העתיד״ התפרשה כעתיד של עשרות שנים של בעיות משפטיות…

שני לקוחות שלנו, בני זוג תושבי עיר העתיד מודיעין, רכשו דירה לפני שנים רבות. עורך הדין שטיפל עבורם בדירה – נפטר לאחר כמה שנים מבלי שהשלים את רישום הזכויות על שמם. עוד התברר שחלק מהדירה היה בנוי ללא היתר עוד לפני שהם רכשו את הדירה. בשלב מסויים העירייה הגישה כתב אישום נגדם בגין שימוש בנכס ללא היתר בנייה. בני הזוג פנו לעורכת דין לייצוג. במסגרת גזר הדין, וכדי להמנע מהריסה, ניתנה התחייבות כי בתוך שנה תוסדר חריגת הבנייה.

אלא שעורכת הדין השנייה גם היא נפטרה ובני הזוג הגיעו אלינו במצב אבסורדי בו הדירה לא רשומה על שמם ולכן הם לא יכולים להגיש בקשה להיתר בניה, ומצד שני העירייה מסרבת להוציא להם את האישורים הנדרשים לרישום על שמם, בגלל חריגות הבנייה. כל זה כאשר מצד שלישי הם צפויים להריסה בהעדר היתר בנייה בתוך ימים ספורים!

לאחר שבדקנו את מצב בריאותנו (ההיסטוריה של עורכי הדין בתיק לא הייתה מזהירה מבחינה בריאותית) וקיבלנו את התיק לטיפולנו, פנינו מיד לבית המשפט, וקיבלנו ארכה להסדרת היתר הבניה. לאחר מכן, במו״מ בין העירייה, מנהל מקרקעי ישראל והחברה שבנתה את הנכס הצלחנו להתיר את הפלונטר בן עשרות השנים ובתוך חודשים ספורים לשחזר את כל המסמכים הנדרשים מן העבר, לקבל אישורים מתאימים חדשים, לרשום את הזכויות של הדיירים גם במנהל מקרקעי ישראל ולאחר מכן בלשכת רישום המקרקעין (״טאבו״) וכעת הדרך סלולה להגשת בקשה להיתר בניה.

בקיצור: קניתם דירה? אל תתמהמהו ותדאגו לרישום הזכויות בהקדם. אתם לא יודעים מאיפה הבעיות עשויות לצוץ לכם…

Paste your AdWords Remarketing code here
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן